Ezt a filmet nézd meg okvetlenül!
Rajzok, fotók, adatok
Bejegyzések 2013.08.31.
Csak a száraz-cellás (7-es típusú) HHO generátorral érdemes foglalkozni.
Elektródák.
Két fajta elektródát használunk: aktív és semleges. Az elektródák mérete ugy lett meghatározva, hogy a 2000x1000mm táblából, a lézeres szabás után ne keletkezzen sok hulladék.
Elektródák tájékoztató bruttó ára 450 Ft/db (anyag + szabás). Az elektródák anyaga: saválló acéllemez (inox) 1 mm vastag, fényes felületű. Javasolt anyag ............... Beszerzési hely ..............
Aktív elktróda
Semleges eletróda
Cella (2 elektróda+1 szigetelő közti üreg) 12V, 8-10A mellet termel 1,56 liter HHO gázt termel óránként. Így a generátor tervezhetővé válik minden típusú motorhoz.
Szigetelő anyaga: 1 mm-es plexi. Szigetelő tájékoztató bruttó ára: anyag + szabás 300 Ft/db. Beszerzési hely: ......
Szigetlő alátét
Összeszerelés:
Minden alkatrészt összeszerelés előtt zsírtalanítani kell.
Két aktív elektróda közé elhelyezünk 3 semleges elektródát. Az elektródákat és szigetelőket összeszorítjuk 4 db menetelt szárral amire szigetelő csövet (műanyag, zsugorcső, teflon csö, stb.) húzunk.
Az elektródákat 2 lap tartja szorosan. Ez kemény, forgácsolható anyagból készül (poliamid), melynek vastgsága 20 mm. Méretek: ..... Beszerzési hely ..........
Az aktív elektródákat menetelt szárral rögzítjük, mindegyiket 2 anya közé. Beépítünk úgy a plusznak mint a mínuszos elektróda csoportoknak egy-egy sarut. A rögzítés stabil kell legyen (szoros), különben a vezetékek felmelegednek és nő az áram felvétel. Vezeték átmérője .....
Kapcsoló: 250V/15A fúrat 12mm. A 12 Volt esetében a kapcsoló kibirja a 200 Ampert. Kapcsoló ára 650 Ft.
A generátoron, az alsó csatlakozó a bemenet, a felső, értelem szerűen, a kimenet. A termelt HHO gázt egy tartályba vezetjük, annak is a felső részébe. Itt válik külön a víz a gáztól és hűl valamelyest a víz. A generátor hőmérséklete ne haladja meg a 74 Celsius fokot, mert ennél a hőmérsékletnél kezd kicsapódik a szódabikarbóna.
A szódabikarbónát a gyógyszertárból szerezzék be mert olcsóbb és tisztább. Az étkezésiben olyan adalék van amitől a víz rövid időn belül megbarnul. Adagolás 20 g/liter. Ne használjanak nátrium hidroxidot mert megtámadja a hengerfejet és dugattyúkat, tönkretéve a motort.
Ne használjanak ioncserélt vizet. Csak a desztillált vagy többszörösen szűrt esővíz alkalmas. A tartály legalább 5 literes kell legyen, (személygépkocsik esetében) amiben elfér 3-4 liter folyadék. Ez elegendő átlagban 2000 km megtett útnak. A 2500 - 4000 cm3 motorokhoz szükséges 10 literes tartály. Ennél nagyobb motorknál már a 20 literes tartályokat kell használni. A műanyag tartályok nem a legalkalmasabbak. A hő és nyomás (szívás) miatt meglágyulnak és tönkremennek. Érdemes használni fém benzinkannát, vagy készíttetni saválló tartályt.
A tartály aljára érdemes szerelni egy ürítő csapot. Zötykölődés közben előfordulhat, hogy a motor felszív vizet is. Amennyiben a tartálynak a legmagasabb pontján vezetjük ki a gázt, akkor csökken az esélye annak, hogy a víz bekerüljön az égőtérbe.
A tartályt és generátort átlátszó, vastagfalú műanyag csővel érdemes összekötni, mert így lehet látni a víz minőségét. Ha elkezd barnulni és vastagodni, ki kell azonnal cserélni. Ha nem teszik ezt, a cellák eltömődnek salakkal.
A csövek átmérője 16 mm. A cső átmérője a tartály és motor között 6 mm.
Teljesítményt növelő lehetőségek. ....
Fejlesztési lehetőségek.....